Zespół Kosmicznego Teleskopu Hubble’a tradycyjnie świętuje rocznicę powstania obserwatorium, publikując nowe, spektakularne zdjęcia. W tym roku obserwatorium obchodziło 34. rocznicę powstania. Z tej okazji wykonano zdjęcie słynnej Mgławicy Mały Hantel, która znajduje się w odległości 3400 lat świetlnych w gwiazdozbiorze Perseusza.
Mgławica wygląda jak dwie półprzezroczyste kule połączone zwornikiem. Obiekt wygląda dość kolorowo. Każdy odcień koloru odpowiada emisji określonego gazu, na przykład czerwony – azotu, niebieski – tlenu. Obłok ten został utworzony przez wyrzuconą skorupę martwej gwiazdy, której jądro pozostawił widoczny w centrum biały karzeł. Blask gazu jest wzbudzany przez intensywne promieniowanie ultrafioletowe.
Struktura mgławicy wskazuje, że w jej miejscu znajdowały się dwie gwiazdy. Pozostałość jednej z nich jest widoczna, podczas gdy druga mogła zostać pochłonięta przez towarzysza. W ten sposób powstał charakterystyczny pierścień, dysk i dwa niemal symetryczne płatki mgławicy.